Počítače a internet

Článků v rubrice: 107

Prevence kybernetického útoku

Kvůli koronavirové pandemii trávíme v poslední době nedobrovolně mnoho času doma. Jeden lockdown za druhým. Převážnou většinu času jsme on-line: práce z domova, distanční vzdělávání, nakupování v e-shopech, facebook, hry... Naše počítače jsou tím náchylnější k široké paletě různých kybernetických kriminálních útoků od zneužití naší identity, čísla platební karty po on-line loupež. Experti z Prolifics Testing navrhli pět nejdůležitějších zásad, jejichž dodržování může nebezpečí zmírnit.

Co nám při prohlížení webu zvedá tlak

Téměř všichni z nás každý den z nejrůznějších důvodů používáme různé webové stránky. Samozřejmě chceme, aby naše uživatelská zkušenost byla pozitivní a pokud možno bezchybná. Bohužel tomu tak vždycky není. Agentura Cyber-Duck UX, která se zabývá uživatelským prostředím, vytvořila tři webové stránky s mnoha zabudovanými problémy a nechala je testovat 1 100 účastníkům, aby zjistila, které problémy s webem způsobují uživatelům největší stres. Mírou stresu byla hladina krevního tlaku.

Jak vydělávat na popularizaci technologií

Kromě svátku Tří králů slaví v USA 6. ledna také Národní technologický den (nebo Den technologií). Chtějí tím oslavit, jak technologie mění svět - od vynálezu kola až po smartphony, každý rok přibývají technologické úspěchy, které ovlivňují náš každodenní život. Představte si svět bez technologií. V našem každodenním životě neuděláme ani krok bez kontaktu s nějakou jejich formou. Svět je plný výsledků vědy a techniky, ale pro nezasvěcené začíná být čím dál větší problém pochopit principy i vyznat se v základech různých technologií, natož s nimi držet krok. Je to vůbec potřeba? Nestačí, že pračku, počítač či mobil s fotoaparátem máme? Měli bychom vědět, jak a proč fungují?

Jak se „ukrýt“ online?

Má šifrování budoucnost? Jistě - šifrování už je dávno běžnou součástí pohybu na internetu, aniž bychom o jeho využívání věděli. Do sítě se lze běžně připojit prostřednictvím domácího přístupového bodu přes wifi, kde se šifrování standardně používá. V případě, že by se zmiňované šifrování nepoužívalo, mohl by potenciální útočník velmi snadno špehovat provoz firem, organizací i jednotlivců. Což by mohl být výrazný problém. Jak se chránit? Podle odborníků ze společnosti BCV solutions, experta na řízení identit s vlastním identity managerem CzechIdM, je důležité dbát na symbol zámku na webovém prohlížeči, vybrat si vhodný způsob uložení i sdílení svých dat a fotografií a používat dostatečně silné heslo včetně vícefaktorové autentizace.

Češi jsou nakloněni technologickému vylepšení člověka

Podle aktuálního průzkumu by si drtivá většina Čechů (95 %) přála vylepšit své tělo, pokud by to bylo možné. Spousta respondentů se ale také domnívá, že augmentace lidského těla bude dostupná pouze bohatší vrstvě a přinese ohrožení ze strany kybernetických útoků. Proces přetvoření nebo vylepšení psychických a fyzických schopností člověka je díky vývoji digitálních technologií, které se staly běžnou součástí všedního života, realističtější než kdy dříve.

Jak se starat o domácí počítače, aby vydržely co nejdéle

Práce online z domova, videohovory s rodinou a přáteli, distanční vyučování a další – pandemie koronaviru přinesla mimo jiné zvýšené nároky na domácí počítače, ať už desktopy, či notebooky. Situace se od jara příliš nezklidnila a řada firem tak u režimu home office zůstala. Rovněž mnozí středoškoláci i vysokoškoláci se vrátili k distančnímu studiu. Jak se starat o svůj počítač či notebook, aby zvýšený nápor současné doby zvládal? A jak se o svá zařízení postarat, aby vydržela co nejdéle a ušetřila nám tak v ekonomicky napjatých časech případné výdaje na jejich obměnu?

... 1 « 3 4 5 6 7 8 9 » 18 ...

Nejnovější články

Zdá se, že antigravitace neexistuje

Nový výzkum antihmoty dává Albertu Einsteinovi opět za pravdu. 27. září 2023 oznámil mezinárodní tým fyziků zásadní zjištění: zdá se, že antihmota ...

I antihmota se chová jako částice i vlna

Fyzici již dlouho vědí, že téměř vše – světlo a další formy energie, ale také každý atom ve vašem těle – se chová z klasického hlediska i jako částice, i jako ...

Z čeho budeme vyrábět pneumatiky?

 Pneumatiky jsou kulaté, černé a vyrobeny z gumy. Tak by je zřejmě popsala většina lidí. Při bližším pohledu však zjistíme, že design pneumatik a vzájemné působení různých ...

Budoucnost informačních technologií na rok 2024 a dále

Po třech letech nepříznivých okolností vykazuje světový trh s IT známky oživení. Předpokládá se, že v roce 2024 vzroste celosvětový prodej osobních počítačů o osm procent a o ...

Datová centra v roce 2024

Svět se přizpůsobuje digitální transformaci téměř ve všech aspektech každodenního života. S tím se neustále vyvíjí odvětví datových center, která hrají v digitalizaci klíčovou roli.

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail